Żegnamy czwartą klasę

To już jest koniec…nie ma już nic…

Słowa piosenki Elektrycznych Gitar przychodzą na myśl, gdy kolejny rocznik opuszcza mury naszej szkoły.
Ale czy na pewno są wolni i mogą iść? To dopiero początek ich długiej drogi jaka stoi przed nimi. Za chwilę przystąpią do egzaminu dojrzałości i może nieco później poczują, że pewien etap został zamknięty w ich życiu…

Dziś uroczyście pożegnaliśmy dziesięciu Absolwentów. Uroczyście, bo młodzież ubrana “na galowo”, wykonała hymn Polski w obecności pocztu sztandarowego, który następnie przekazał Sztandar Liceum Plastycznego im. K. Kobro młodszym kolegom.

Głos zabrał dyrektor pan Marian Olejniczak oraz wychowawczyni klasy IV, v-ce dyrektor pani Bogumiła Werner. Najlepszym wręczono zasłużone nagrody, a Rodzicom listy gratulacyjne.

Całość przypieczętowała klasa III świetnym programem artystycznym, w którym w zabawny sposób przedstawiono ścieżkę rozwoju młodego plastyka…a później nastała się chwila zadumy, łzy i pewnie jakiś mały żal, że już w szkolnych ławach “plastyka” nie zasiądą razem podczas zajęć.

Jednak cała dziesiątka powinna pamiętać, że zawsze może odwiedzać swoją szkołę, młodsze koleżanki i kolegów, nauczycieli i wszystkich, z którymi związani byli przez ostatnie cztery lata swojego życia.

Teraz pozostaje życzyć im jak najlepiej zdanej matury, która otworzy przed nimi cały świat. Ale powinni pamiętać, zanim go zdobędą, że widzimy się 22 października podczas Jubileuszu 40-lecia naszego liceum :-P

 

tekst i fot.- Marcin Grabia