VII edycja Konkursu Historycznego “Patria Nostra”

W piątek 21 października odbyła się Gala Finałowa VII edycji Konkursu Historycznego “Patria Nostra” w Kinotece PKiN w Warszawie. Nie mogło zabraknąć drużyny z naszego “plastyka”, w składzie: Oliwia Stęsicka, Justyna Płatek, Marek Musiała, Alan Stępień. Nasz film uplasował się na 6 miejscu z 90 zgłoszonych produkcji z województw mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i lubelskiego. Jest to dla nas wyróżnienie jako debiutanta w tym konkursie, chociaż pozostaje zawsze niedosyt co świadczy o ambicji artystycznego spełnienia młodych filmowców.

Celem Konkursu Historycznego “Patria Nostra” jest propagowanie historii Polski oraz krzewienie patriotyzmu i etyki chrześcijańskiej wśród młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu 60-sekundowej animacji lub filmu na wybrany temat, dotyczący ważnego wydarzenia z historii Polski lub znanej postaci.

Patroni honorowi wydarzenia to między innymi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej. Patronem medialnym było między innymi Polskie Radio. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Konkursu Historycznego Patria Nostra

Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrody rzeczowe i książkowe, ale również cenne doświadczenie i niezapomniane emocje podczas Gali Finałowej.

Gratulujmy naszym filmowcom!

Opieka artystyczna Dyr Witold Rajczak