VII Ogólnopolski Plener Ceramiczny – relacja

W dniach 25 maja – 3 czerwca 2015 roku, odbył się VII Ogólnopolski Plener Ceramiczny, którego organizatorem było Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po raz drugi gościliśmy w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród”, położonym na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.
Adepci młodej sztuki z Liceów Plastycznych oraz Zespołów Szkół Plastycznych ze specjalnością ceramika artystyczna, za pomocą różnych technik i technologii dokonali konfrontacj wyobraźni artystycznej oraz indywidualnej interpretacji w materii ceramicznej. W plenerze uczestniczyło czternaścioro uczestników z: Radomia, Olsztyna, Nowego Wiśnicza, Opola, Częstochowy oraz Zduńskiej Woli. Opiekunami artystycznymi byli: Iwona Niedźwiecka, Zbigniew Gąsiorowski, Zbigniew Woźniak.
Plener ma charakter konkursowy. Podsumowaniem jest wystawa pokonkursowa oraz wręczenie nagród przyznanych przez jury. Zapraszamy na wystawę w nowym roku szkolnym.

Organizator
Iwona Niedźwiecka

,, Szału nie ma” stwierdziła jedna z uczestniczek pleneru, na widok wypalanego pieca papierowego. Inna natomiast w czasie ostatniego wspólnego ogniska, podsumowała nasz plener słowami: ,,(…) jest to najpiękniejsza rzecz która mnie do tej pory spotkała”.

Jedno jest pewne, plener jest jedną z najwspanialszych form nauki – a zwłaszcza ceramiczny.

Zbigniew Gąsiorowski