Warsztaty rysunkowe podczas Ogólnopolskiego Konkursu w ramach muzycznego Festiwalu Forte

28 października 2016 r. grupa uczennic kl. I i III uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków i Altowiolistów jako ekipa utrwalająca muzyków w technikach rysunkowych.

Nasze liceum zostało zaproszone do udziału w Festiwalu Forte przez nauczyciela klasy skrzypiec, p. Jolantę Janczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli i organizatora – p. Jana Romanowskiego pełniącego impresariat.

Jako opiekun tej grupy prowadziłam korekty szkiców, wybierając wraz z uczennicami najlepsze pod względem trafnego utrwalenia poszczególnych pianistów w ruchu. W efekcie powstało ponad 70 kart ze szkicami ukazujących skrzypków i pianistów. Te najciekawsze przekazywałyśmy na pamiątkę pianistom. Warsztaty rysunkowe wpisały się do programu Projektu FORTEPIAN prowadzonego w naszej szkole. Gratuluję uczennicom, że zdobyły się na odwagę sprawnego i szybkiego rysowania muzyków wśród publiczności. Z pewnością doświadczenie to wpłynie na podniesienie poziomu warsztatu uczennic.

Tego dnia wystąpiło 23 skrzypków – uczniów szkół muzycznych z całej Polski, którzy prezentowali wysoki poziom wykonania utworów. Dzięki udziałowi w Festiwalu Forum wzbogaciłyśmy swą wiedzę muzyczną wysłuchując utworów z repertuaru m. in. Henryka Wieniawskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Sebastiana Bacha, Telemanna, Schuberta, Griega, Mendelssona, Gerschwina, Twardowskiego, Paganiniego, Beriota, Manuela de Falli.

Wydarzenie to, honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Wojciech Rychlik.

Podziękowania kierujemy w stronę Organizatora Festiwalu Forum.

 

tekst – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk