Warsztaty w warszawskiej ASP

Dnia 1 grudnia 2014 grupa 19 uczniów, a właściwie uczennic naszej szkoły wybrała się do Warszawy. Celem wycieczki była Akademia Sztuk Pięknych i Dni Otwarte organizowane przez Pracownię 57.
Plan wycieczki był tak napięty, a my tak bardzo zaabsorbowani programem, że aparat fotograficzny, który, owszem, był z nami – nie został użyty. Załączamy zdjęcia zrobione telefonami.
Najważniejsze jednak jest to, że plan wycieczki został w pełni wykonany.
Odwiedziliśmy na Akademii interesujące nas pracownie, m.in. pracownie malarstwa, pracownię malarstwa ściennego (jedyną taką w Europie), pracownię tkaniny. A później nastąpił główny punkt programu – warsztaty rysunkowe. Przez 6 godzin w pracowni 57 pod czujnym okiem asystentów rysowaliśmy modelkę.
W międzyczasie mieliśmy okazję porozmawiać o naszych pracach przywiezionych ze szkoły.
Po zajęciach byliśmy zmęczeni ale i zadowoleni z efektów pracy. Wielkie podziękowania dla prof. Janusza Knorowskiego i asystentów: Macieja Duchowskiego i Macieja Czyżewskiego za organizację wydarzenia i opiekę dydaktyczną nad nami.
Warszawa okazała się nie tak daleko, jak nam się wydawało. I, jak to napisała Iza ,,Spokojna, rozczochrana dotarłam bezpiecznie do domu’’.

 

tekst – Joanna Trzcińska