Wernisaż wystawy Hanny Tarasiewicz

„Hush in the hustle” – ,,Cisza w pośpiechu” to tytuł wystawy Hanny Tarasiewicz otwartej w piątek przez dyrektora naszej szkoły pana Witolda Rajczaka oraz dyrektora Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz pana Pawła Perdka.
Hania jest uczennicą IV klasy naszego liceum, jej pasją są fotografia i film. Jak sama mówi, rzadko rozstaje się z aparatem, bo każdy dzień, pojedyncza sytuacja, mogą przynieść ciekawe ujęcie. Jej zdjęcia i filmy to zapis krótkich chwil, wrażeń, sytuacji, które przefiltrowane przez jej wyjątkową wrażliwość, stają się subtelnymi, eterycznymi obrazami. Rzeczywistość ujęta przez Hanię w odcienie bieli i czerni, pojedyncze dźwięki i słowa, ledwo uchwytna muzyka sprawiają, że świat zdaje się zatrzymywać, że, tak jak mówi tytuł wystawy, słyszymy ciszę we wszechogarniającym zgiełku.
Hania o swej wystawie mówi, że stanowi ona podsumowanie jej pracy i doświadczeń zebranych w naszej szkole, a pobyt w liceum plastycznym zainspirował ją do poszukiwań i zadawania sobie pytań, na które wciąż nie odnalazła odpowiedzi. Prezydent Zduńskiej Woli pan Konrad Pokora życzył jej, by nie ustała nigdy w tych poszukiwaniach, by wciąż dążyła do realizacji nowych celów. My do tych życzeń oczywiście się przyłączamy
i życzymy Hani dalszych sukcesów.

Tekst: Katarzyna Podsadniak-Golec

Zdjęcia: Katarzyna Borkowska