Wycieczka do Łodzi – relacja

21 kwietnia 2017 r. uczniowie kl. I, II i III wraz z opiekunami: Panią Elżbietą Woźniak, Panią Bogumiłą Werner i Panią Marią Zimoch uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Łodzi. Na wycieczkę zaproszona grupę młodzieży z Domu Dziecka w Rafałówce, z którym nasze liceum współpracuje od wielu lat, wspierając dzieci i młodzież.

Program wycieczki był niezwykle atrakcyjny. Młodzież miała okazję gościć w Łódzkiej Szkole Filmowej im. L. Schillera, obejrzeć zbiory Muzeum Kinematografii, odbyć spacer po Księżym Młynie, przejść Aleją Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej, zajrzeć do urokliwych bram łódzkich podwórek.
Z punktu widokowego Łodzi, podziwialiśmy panoramę miasta i Dworzec Łódź – Fabryczna, który także zwiedziliśmy. Po krótkim odpoczynku w Manufakturze udaliśmy się do Filharmonii, gdzie czekała na nas uczta duchowa – koncert orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Michała Nesterowicza prezentujący utwory Mozarta, Lutosławskiego i Sibeliusa. Mogliśmy zachwycać się wykonaniem partii solowych światowej sławy sopranistki Olgi Pasiecznik.

Całodzienna wyprawa minęła bardzo szybko, pełni niezapomnianych wrażeń, nocą wróciliśmy do Zduńskiej Woli.

 

tekst – Bogumiła Werner