Wycieczka do Warszawy z okazji uroczystego otwarcia ogólnopolskiej wystawy „Z inspiracji muzyką Stanisława Moniuszki – Correspondance des Arts” oraz wręczenia Agnieszce Nakoniecznej – I nagrody i Wyróżnienia.

Z ogromną radością dzielimy się informacją, że 6 grudnia br. Agnieszka Nakonieczna, uczennica III kl. naszej szkoły odebrała I Nagrodę i Wyróżnienie podczas uroczystego otwarcia ogólnopolskiej wystawy pt. „Z inspiracji muzyką Stanisława Moniuszki – Correspondance des Arts”. Prace uczniów, pochodzące z 10 szkół plastycznych, wyeksponowane zostały w miejscu wyjątkowym – w salach Filharmonii Narodowej w Warszawie. Organizatorami Konkursu był Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, Centrum Edukacji Artystycznej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Filharmonia Narodowa.
    Agnieszce Nakoniecznej towarzyszyli: Martyna Musińska, Izabela Turek, Krzysztof Łężak, Bartosz Świderski wraz z nauczycielem rysunku i malarstwa – panią Marzeną Sroczyńską-Gudajczyk. W uroczystości wziął udział dyrektor naszego liceum – pan Witold Rajczak.
Ważnym wydarzeniem tego wieczoru, podkreślającym wartość korespondencji sztuk był jubileuszowy koncert symfoniczny z okazji 110. Rocznicy urodzin i 50. Rocznica śmierci Grażyny Bacewicz.
    Wcześniej, tego dnia, grupa młodzieży wraz z nauczycielką zwiedziła wystawę stałą „Doświadczać Chopina” w Muzeum Fryderyka Chopina oraz w Muzeum Narodowym wystawy stałe: „Malarstwo polskie XIX i XX w.”  i czasowe: „Splendor i finezja.  Duch i materia w sztuce Korei” oraz „Ignacy Łopieński (1865-1941) Odnowiciel sztuki graficznej”.

    Podziękowania kierujemy w stronę Organizatorów Konkursu za zaproszenie nas na  wspaniały koncert i wystawę pokonkursową.
    Dziękujemy także Fundacji Rodziny Staraków. To dzięki wsparciu naszej szkoły przez Fundację Rodziny Staraków w ramach Programu Grantowego „Wena”, możliwa jest realizacja projektu „Szkolne studio nagrań – z pasji do dźwięku” i w związku z tym sfinansowana została podróż do Warszawy.
Tekst: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
Fot. Bartosz Świderski, Marzena Sroczyńska-Gudajczyk