Wystawa absolwentów – Izabela Wyrwa i Karolina Kubik – zapraszamy

Zapraszamy Państwa na kolejne wystawy z cyklu „Absolwenci”.

Tym razem prezentujemy dwie wystawy:

• Izabela Wyrwa „Rysunek w przestrzeni”
• Karolina Kubik.

Obie Artystki prezentujące prace są absolwentkami naszej szkoły. Obie są pracownikami wyższych uczelni.

Wystawy te są wyjątkowe, jeśli chodzi o formę i treść prezentowanych prac. Nie są wystawami tradycyjnie traktującymi Artystę i jego Dzieło. Wkraczamy tu w obszar sztuki posługującej się nowymi, innymi mediami.
Zapraszamy na tą fascynującą przygodę!

Oficjale otwarcie wystaw, spotkanie z Artystkami oraz performance Karoliny Kubik będą miały miejsce w dniu 24 marca br (wtorek) o godz. 16:00  w Galerii na Rogu,
Liceum Plastyczne,
ul. Sieradzka 29,
98-220 Zduńska Wola.

Wystawa czynna jest w dniach 17-27 marca w godzinach 9:00 – 16:00 lub w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 43/ 823 64 29.

 

Informacje o Artystkach:
Izabela Wyrwa ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Katedrze Druku na Tkaninie.
W 1998 r. uzyskała stopień doktora.
Od 2008 r. pracuje jako adiunkt w Pracowni Tkaniny Unikatowej prowadzonej przez prof. Włodzimierza Cygana na ASP w Łodzi.
Karolina Kubik ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej , specjalizacja: Promocja i Krytyka Sztuki oraz Pedagogika.
Od 2012 roku jest doktorantką na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Od 2010 -2013 była asystentką w Pracowni Działań Przestrzennych prowadzoną przez prof. Mirosława Bałkę na ASP w Poznaniu i ASP w Warszawie. Od 2014 r. współpracuje z prof. Markiem Wasilewskim w Pracowni Wideo na Uniwersytecie Artystycznym (dawniej ASP) w Poznaniu.

 

tekst – Joanna Trzcińska