Wystawa Dyplom 2016 – wernisaż

Zaczęli w zeszłym roku, w październiku…trochę niepewni finalnego efektu. Jednak wiele godzin poświęconych na przemyślenia, projekty i konsultacje zaczęły przynosić długo oczekiwane owoce ich pracy…tegoroczni DYPLOMANCI, bo o nich i ich pracach dziś informujemy.

Wczoraj stanęli przed pierwszym ważnym egzaminem – bronili wykonane przez siebie prace. Dziś, tuż po godzinie dwunastej poznali wyniki sprawdzające ich wiedzę z historii sztuki. Te dwa dni pokazały, że cała “dziesiątka” jest dobrze przygotowana i z całego egzaminu wyszła z podniesioną tarczą!
Kilka godzin później, uczniowie klasy IV oficjalnie otworzyli wraz z panem dyrektorem Marianem Olejniczakiem wystawę swoich prac pt: “Dyplomy 2016”.

Wśród gości znaleźli się m.in. wychowawca klasy IV, pani v-ce dyrektor Bogumiła Werner, Rodzice i najbliżsi naszych Dyplomantów, nauczyciele i społeczność szkolna.
Mimo, że klasa liczy tylko 10 uczniów, to efekty ich pracy idealnie wypełniły przestrzeń Galerii “Na rogu”.

Prace prezentują:
Kornelia Bartos, Marta Brylak, Anna Faustryjak, Anna Kolba, Ewa Krata, Adrian Sobieraj, Natalia Grala, Laura Jerzak, Martyna Kołodziejczyk, Joanna Szustecka.

Tym samym, serdecznie zapraszamy do odwiedzania szkolnej galerii i podziwiania tegorocznych prac dyplomowych.

Wystawę możecie Państwo oglądać do 29 kwietnia.

PS. Przed Dyplomantami jeszcze oficjalne pożegnanie z końcem kwietnia, a później…kolejny, zapewne najważniejszy egzamin w ich życiu w tym momencie – matura.
Cicho liczę, że także tam pokażą swój twórczy “pazur” jak Marta w swoim dyplomie, odnajdą się w nowej przestrzeni – drugim ciele jak prace Natalii, będą z łatwością sięgać do przeszłości by móc wybiec w przyszłość w wykonaniu Laury. Zaczną także eksperymentować jak Martyna.
W końcu wygrają swój egzamin dojrzałości, niczym w grze planszowej Adriana, by spokojnie móc spojrzeć w okno, otwarte na cały świat jak tablo Ani. Przygotowani dobrze do życia, będą jasno manifestować w społeczeństwie swoją pozycję, podejmując się zadań jakie poruszyła w pracach Ewa. W chwilach zmęczenia, będą mieli w sobie coś z dziecka i wtulając się w swoje liski, kotki i pieski, które zaprojektowała Joanna, a wypoczęci i pełni sił, spotkają się z nami podczas 40-lecia. Bo ten jubileusz zainspirował Annę. A co ich czeka? Czeka na nich cały świat…można powiedzieć, że nawet kosmos…co zaprezentowała Kornelia.

Gratuluję Wszystkim Dyplomantom obronionego egzaminu. Jestem z Was dumny!

 

tekst – Marcin Grabia
fot. – Ewa Klimczak,
Marcin Grabia