Wystawa Dyplom 2017 – wernisaż

Po wielu miesiącach oczekiwań możemy wreszcie zobaczyć efekt pracy naszych czwartoklasistów czyli tegoroczne Dyplomy.

Choć nazwy specjalizacji ulegały kosmetycznym poprawkom, nie wpłynęło to znacząco na tematykę czy charakter prac dyplomowych. Specjalizacja Projektowanie graficzne (wcześniej Reklama wizualna) jest w naszej szkole od lat i już wiele dyplomów przewinęło się przez szkolną galerię.
Natomiast Aranżacja wnętrz (wcześniej Dekorowanie przestrzeni) jest naszą najmłodszą specjalizacją i w tym roku mamy premierę, czyli pierwsze dyplomy.
Mimo, iż praca dyplomowa podsumowuje czteroletnią naukę na określonej specjalizacji to można zauważyć, że uczniowie korzystają z umiejętności zdobytych na wszystkich przedmiotach plastycznych. Możemy zobaczyć prace wykonane w technikach rysunkowych i malarskich, choć rysowane na tablecie graficznym. Widzimy, że fotografia i jej obróbka w programach graficznych jest dziś niezbędną umiejętnością plastyka kończącego szkołę średnią. Film i animacja staje się medium codziennego użytku, a projektowanie wnętrz bez grafiki 3D dziś już nie istnieje.
No cóż, świat pędzi do przodu, a nasza szkoła musi dotrzymywać mu kroku.

Gratulujemy uczniom interesujących prac dyplomowych i życzymy powodzenia w kolejnych ważnych egzaminach.

 

Prace dyplomowe ze specjalizacji Aranżacja wnętrz prezentowali:

Julia Wróbel, Patrycja Bilska, Aleksandra Jędryka, Karolina Kaszubska, Aleksandra Kołodziej, Kinga Krupińska, Weronika Minias, Anna Ostęda, Dominika Owczarek, Marzena Rucińska, Karolina Wlazło.

Drugą specjalizacją jest Projektowanie graficzne, którą reprezentowali:

Paulina Brylak, Patryk Klimczak, Kinga Lenke, Anita Mencel, Bartłomiej Ratajczyk, Alicja Rozwadowska, Natalia Szwarczewska, Mateusz Wagan.

 

Prace dyplomowe można oglądać w szkolnej galerii do 27 kwietnia
ZAPRASZAMY

tekst i fot. – Adam Gudajczyk