Wystawa naszej uczennicy Oliwii Stęsickiej.

Już od 4 marca w KAWIARNI (NIE TYLKO) LITERACKIEJ znajdującej się w zduńskowolskim Ratuszu, będzie można zobaczyć wystawę naszej uczennicy, Oliwii Stęsickiej. Oliwia jest niezwykle utalentowaną osobą, a rysunek i malarstwo stanowią jej wielką pasję. Niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie będzie oficjalnego otwarcia wystawy, ale w godzinach 15.00 – 16.00 będzie można spotkać autorkę.
W zaproszeniu na wystawę, znajdującym się na stronie Ratusza, możemy przeczytać krótką wypowiedź Oliwii na temat jej inspiracji i zainteresowań:
,,Moją inspiracją są zwykli ludzie, nieznajomi przechodnie na ulicach goniący do jakiegoś celu w różne strony. Każda z tych osób nosi w sobie swoją własną historię, dąży do swojego wyznaczonego celu, część jest całkowicie zagubiona, lecz każda z jednostek przemierza świat z niewidzialnym bagażem doświadczeń.
Dlaczego mnie to inspiruje? – Przede wszystkim obserwacja nieznajomych na ulicach działa na moją wyobraźnię oraz daje motywację do przemyśleń oraz obrazowania ich. Niekiedy wyobrażam sobie historię danej osoby i to co kryje pod swoją „warstwą zewnętrzną” czyli skórą.
Malując portret jakiejś osoby, myślę ciągle o historii, jaką by w sobie ta osoba mogła nosić, pod portretami tych postaci kryje się wiele moich przemyśleń i wyobrażeń.
Twarze malowane są z pamięci, jednak nie są to konkretne zapamiętane osoby, a jedynie prześwity pamięci.”

Na co dzień Oliwia jest uczennicą II klasy naszego liceum na specjalizacji ceramika artystyczna. Swoje pasje związane z rysunkiem i malarstwem rozwija pod kierunkiem pani Angeliki Brzostowskiej-Pociechy.

Wystawę można będzie oglądać do 30 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy!
K.G.