Wystawa online prac uczniów klasy III ze zbiorów: „Inspiracje twórczością Stanisława Wyspiańskiego” oraz „Różnorodne motywy i techniki”

Zapraszamy do obejrzenia poniżej prezentowanych prac uczniów kl. III. Są to prace powstałe w ramach zajęć rysunku i malarstwa w roku szkolnym 2019/2020 i pochodzą ze zbiorów: „Inspiracje twórczością Stanisława Wyspiańskiego” oraz „Różnorodne motywy i techniki”.
Autorami prac są: Gabriela Krążyńska, Krzysztof Łężak, Oliwia Salamon, Aleksandra Tomaszewska, Julia Trzuskowska, Monika Kałużna, Agnieszka Nakonieczna, Alicja Maszerowska, Aleksandra Strupińska, Oksana Szymańska.
Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela rysunku i malarstwa: Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.
Zbiór „Inspiracje twórczością Stanisława Wyspiańskiego”, to prace realizowane w różnych technikach. Niektóre z nich odnoszą się do tematu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wariacje na temat twórczości Stanisława Wyspiańskiego” w Częstochowie. Na wystawie pokonkursowej znalazły się prace: Agnieszki Nakoniecznej, Oksany Szymańskiej i Aleksandry Strupińskiej. Inne prace powstały w technice: akryl/papier z wykorzystaniem szablonów. W kompozycjach tych oprócz motywu głównego – portretu, odnajdujemy motywy roślinne. Oba motywy zaczerpnięte z twórczości Stanisława Wyspiańskiego, zostały przez autorów odpowiednio przetworzone, zestawione i stworzyły nową wartość plastyczną.
Prace ze zbioru „Różnorodne motywy i techniki”, to przykłady kompozycji łączących w sobie motywy wzięte z rzeczywistości, ze świata fantazji. Powstały na bazie eksperymentów technicznych.


Tekst: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
Fot. Marzena Sroczyńska-Gudajczyk