Wystawa poplenerowa „Sandomierz 2014″ – wernisaż

Zgodnie z planem, 8 grudnia otworzyliśmy wystawę poplenerową “Sandomierz 2014”.

Uczniowie naszej szkoły kończąc trzecią klasę jadą na szkolny plener malarski. Jest to połączenie wycieczki klasowej z zajęciami z rysunku i malarstwa – przyjemności z pracą.
W tym roku wybór padł na Sandomierz. Miasto okazało się wyjątkowo malownicze – nikt nie narzekał na brak motywów do prac. Przez 12 dni uczestnicy zwiedzali i uwieczniali najciekawsze zakątki starego miasta. Dla wielu było to pierwsze poważne spotkanie z pracą w plenerze.
Wysiłek nie poszedł na marne. Uczniowie dostrzegają różnicę w swoich umiejętnościach.

Na wernisaż przybył wizytator CEA – Witold Paprocki, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Premiera filmu-reportażu z czerwcowego pleneru ociepliła grudniowy wieczór. Galeria pełna prac i domowe ciasta przygotowane przez uczniów zapewniły wszystkim udaną ucztę.

Wystawę można zwiedzać do 16 stycznia 2015 r. w dniach pracy szkoły w godz. 8:00-16:00

 

Uczestnicy pleneru:
Dominika Stacherska, Marika Krata, Margareta Laskowska, Olga Szymczak, Karolina Treler, Klaudia Grabowska, Barbara Lubiszewska, Magdalena Maziarczyk, Szymon Nowak, Izabela Płóciennik, Katarzyna Jakubowska, Sabina Muchamadejew, Aneta Szewc, Klaudia Janiak, Marta Kmieć, Magdalena Maros, Klara Tomczak, Ania Gudajczyk.

Opiekunowie grupy:
Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
Adam Gudajczyk

 

tekst – Adam Gudajczyk
foto – Marcin Grabia
foto prac – Adam Gudajczyk

zobacz także:
→ Relacja z pleneru „Sandomierz 2014″