Wystawa prac Joanny Trzcińskiej – relacja

Wczoraj, 5 grudnia o godz. 12.00 w Galerii Na Rogu Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, odbył się wernisaż wystawy „Obraz”.
Prace zaprezentowała Joanna Trzcińska – nauczyciel przedmiotu rysunek i malarstwo (czyli ja).
Tłumnie zgromadzili się ważni goście, przedstawiciele lokalnych placówek kultury, rodzina, znajomi, adepci sztuki w każdym wieku – od 7-letniej Hani do pań z Uniwersytetu III Wieku ze Zduńskiej Woli i Łasku. Ale, najważniejszymi dla mnie gośćmi i głównymi adresatami wystawy byli uczniowie Liceum Plastycznego oraz moje koleżanki i koledzy ze szkoły.
Wystawę otworzył Dyrektor Marian Olejniczak, który przypomniał historię mojej pracy w szkole, a ja w możliwie krótki sposób opowiedziałam o pracach prezentowanych na wystawie.
Mogę tylko powiedzieć, że jest to dla mnie jedna z najważniejszych wystaw – niełatwo zaprezentować prace „u siebie”- tu, gdzie wszyscy mnie znają z innej strony, z odmiennej perspektywy. Chciałam pochwalić się efektami mojej pracy twórczej z ostatnich kilkunastu miesięcy, bo , może to nieskromnie zabrzmi, uważam, że udało mi się zrobić coś ważnego.

Zapraszam do konfrontacji z moimi pracami na wystawie „Obraz” w Galerii Na Rogu Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli do połowy stycznia 2017 w dniach pracy szkoły w godz. 9-18.

 

→ www.joanna-trzcinska.pl

tekst – Joanna Trzcińska
fot. – Witek Rajczak