Wystawa prac Justyny Kaźmierskiej w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz w ramach Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Łódzkiego – relacja z wernisażu

5 grudnia 2019 r. w Sali Konferencyjnej Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, odbyło się otwarcie wystawy prac Justyny Kaźmierskiej, uczennicy klasy IV naszego liceum pt: „W poszukiwaniu upragnionego piękna – w odkrywaniu zatrzymanego piękna”.
Wystawę otworzyli: pan Paweł Perdek – dyrektor Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, pan Witold Rajczak – dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli, Justyna Kaźmierska – autorka prac i pani Marzena Sroczyńska-Gudajczyk – nauczyciel rysunku i malarstwa PLSP.
Podczas wernisażu gościliśmy pana Marcina Walickiego – wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej, regionu łódzkiego, rodzinę i przyjaciół autorki wystawy.

Wystawa obejmuje cykl prac, które Justyna wykonała w ramach realizacji projektu: Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium to przyznane zostało uczennicy w roku szkolnym 2018/19 za osiągnięcia artystyczne o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym oraz za wyróżniają się aktywność twórczą w środowisku lokalnym i na arenie ogólnopolskiej. Więcej informacji: https://www.lpzdwola.pl/wystawa-prac-justyny-kazmierskiej-w-kolegiacie-laskiej-w-ramach-stypendium-artystycznego-marszalka-wojewodztwa-lodzkiego/

Ekspozycja jest rozwinięciem o nowe kompozycje plastyczne wcześniej prezentowanego zbioru prac, który podziwiać mogliśmy w Kolegiacie Łaskiej – Kaplicy Św. Anny.
Wystawa „W poszukiwaniu upragnionego piękna – w odkrywaniu zatrzymanego piękna” nawiązuje do twórczości Józefa Chełmońskiego (w roku 2019 przypada 170. rocznica urodzin Józefa Chełmońskiego) oraz twórczości współczesnego artysty Mirosława Bałki.
O wystawie:
– „Nasze Miasto”
: https://zdunskawola.naszemiasto.pl/wystawa-prac-justyny-kazmierskiej-w-zdunskowolskim-ratuszu/ar/c15-7456117
Wiadomości – „24 h”: https://ezd24.net/wiadomosci-zdunska-wola/wydarzenia/wystawa-prac-justyny-kazmierskiej-w-zdunskowolskim-centrum-integracji-ratusz

Wystawa trwać będzie do 3 stycznia 2020 r.

Kolejnym wydarzeniem związanym z realizacją zadań stypendialnych, będzie autorska prelekcja Justyny Kaźmierskiej pt. ”W poszukiwaniu upragnionego piękna – w odkrywaniu zatrzymanego piękna. O twórczości Józefa Chełmońskiego i Mirosława Bałki”, która odbędzie się 29 stycznia (środa) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz. Prelekcja wpisana jest w cykl edukacyjny: „Spotkania z ciekawymi osobami”, które prowadzone są w placówce jako wykłady dla uczestników Uniwersytetu III Wieku.

Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, za pomoc
w zorganizowaniu wystawy oraz dziękujemy przedstawicielom mediów: Telewizji Kablowej „ZW Media Zduńska Wola”, „Dziennika Łódzkiego” – „Nasze Miasto”, Regionalnej Telewizji „Centrum” za promowanie wydarzenia w środowisku lokalnym.


Projekt plakatu: Justyna Kaźmierska
Tekst: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
Fot.: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk, Jolanta Jeziorska, Justyna Kaźmierska