Wystawa prac Justyny Kaźmierskiej w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz w ramach Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Łódzkiego

Zapraszamy na wystawę prac Justyny Kaźmierskiej, uczennicy klasy IV naszego liceum pt:
„W poszukiwaniu upragnionego piękna – w odkrywaniu zatrzymanego piękna”.
Otwarcie wystawy nastąpi 5 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, Plac Wolności 26, Zduńska Wola.

Wystawa obejmuje cykl prac, które Justyna wykonała w ramach realizacji projektu: Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium to przyznane zostało uczennicy w roku szkolnym 2018/19 za osiągnięcia artystyczne o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym oraz za wyróżniają się aktywność twórczą w środowisku lokalnym i na arenie ogólnopolskiej. Więcej informacji: https://www.lpzdwola.pl/wystawa-prac-justyny-kazmierskiej-w-kolegiacie-laskiej-w-ramach-stypendium-artystycznego-marszalka-wojewodztwa-lodzkiego/

Zapowiadana wystawa jest rozwinięciem o nowe kompozycje plastyczne wcześniej prezentowanego zbioru prac, który podziwiać mogliśmy w Kolegiacie Łaskiej – Kaplicy Św. Anny.
Wystawa „W poszukiwaniu upragnionego piękna – w odkrywaniu zatrzymanego piękna” nawiązuje do twórczości Józefa Chełmońskiego (w roku 2019 przypada 170. rocznica urodzin Józefa Chelmońskiego) oraz twórczości współczesnego artysty Mirosława Bałki.


Projekt plakatu: Justyna Kaźmierska
Tekst: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk