“My spaces”. Wystawa i wykład Krzysztofa Kalinowskiego – zapraszamy

W poniedziałek 13 listopada br. gościem naszej społeczności będzie dr. inż. Krzysztof Kali nowski, wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Wygłosi on wykład dla nauczycieli, spotka się również z młodzieżą. Wizycie towarzyszyć będzie wystawa prac Krzysztofa Kalinowskiego.

Wystawa będzie czynna do 6 grudnia w godz. 8.00 – 19.00,
Galeria Na Rogu, Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli,
ul. Sieradzka 29.

dr inż. Krzysztof Kalinowski
grafik

Prodziekan wydziału Sztuki Nowych Mediów (SNM) w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Twórca specjalizacji Multimedia Grafika 3D i Multimedia Programowanie Gier. Promotor ponad 100 prac dyplomowych, głównie w dziedzinie „Animacja 3D” oraz „Tworzenie gier komputerowych”.

Poza pracą dydaktyczną w kraju i zagranicą, współorganizuje wystawy, jak np. Do broni-3D w Muzeum Powstania Warszawskiego (2012), prowadzi badania naukowe, m.in. w zakresie opracowania systemu rehabilitacji medycznej wykorzystującego połączenie technik Rzeczywistości Wzbogaconej (AR) oraz technik gier komputerowych. Zasiadał w Radzie Programowej Ogólnopolskiej Konferencji Twórców Gier Komputerowych organizowanej przez Akademię Podlaską w Siedlcach (2004, 2005), jak również kierował plenerami malarsko-rysunkowymi SNM (2008-2012).

Zafascynowany sztuczną inteligencją i multimediami tworzy grafiki 3D fraktale, które definiuje w następujący sposób: Fraktal to w pewnym sensie nieskończoność, rozumiana trochę inaczej niż by się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać, bo skupiająca się na wnikaniu w ograniczony wycinek przestrzeni, przedstawiona graficzny sposób.

Swoje prace prezentuje zazwyczaj w połączeniu z wykładami dotyczącymi nowych mediów.
– Wystawa indywidualna Fraktale, PJWSTK (2013).
– Prezentacja prac oraz wykład Nieprawidłowe wizerunki nieskończoności na konferencji Nowe media – Świat wirtualny a percepcja sztuki – Instytut Sztuka Mediów, ASP (2012).
– Pokaz grafik stworzonych w oparciu o fraktale hybrydowe 3d oraz wykład, ASP (2010).
– Wystawa prac Grafika Cyfrowa, wraz z Piotrem Nowińskim, PJWSTK (2007).