Wystawa prac Zbigniewa Woźniaka i szkolnej ceramiki

Podwójna wystawa w BWA w Sieradzu.

4 marca, otworzono w galerii sieradzkiego BWA dwie szczególne wystawy.
Pierwsza, prezentująca ilustracje satyryczne autorstwa Zbigniewa Woźniaka, doświadczonego pedagoga Liceum Plastycznego, laureata wielu prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Tytuł wystawy “40 lat od debiutu” nie jest przypadkowy. Rysunkiem satyrycznym zadebiutował w roku 1976. Kilkadziesiąt prac autora, to pokaz wyjątkowego spojrzenia przez niego na otaczający świat oraz doskonałe przy tym poczucie humoru.

Kolejna wystawa, eksponowana w galerii B to prace ceramiczne uczniów Liceum Plastycznego im. K. Kobro w Zduńskiej Woli. Wystawa jest nie tylko wprowadzeniem do tegorocznych obchodów 40-lecia placówki, które przypadną już w październiku, ale jest też podsumowaniem 35-lecia pracy pedagogicznej wspomnianego wyżej Zbigniewa Woźniaka.
“Wypalanie ziemi” – to pokaz wszechstronnych umiejętności uczniów w zakresie ceramiki artystycznej, które na przestrzeni wielu lat zdobywali pod czujnym okiem m.in. Zbigniewa Woźniaka.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sieradzkiego BWA i obejrzenia tych dwóch wyjątkowych wystaw. Wystawy czynne są do 25 marca 2016.

 

tekst i foto – Marcin Grabia