Wystawa „Projekt Na Dwa Koła” – wernisaż

Z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi współpracujemy już od wielu lat. Na współpracę tą składa się wiele działań takich, jak aktualna wystawa studentów w naszej szkolnej galerii. W marcu w szkolnej galerii pokazywaliśmy rysunki studentów z trzech pracowni Wydziału Tkaniny i Ubioru. Regularnie jeździmy na uczelnię na warsztaty – druku na tkaninie i warsztaty rysunkowe. Uczestniczymy w dniach otwartych na akademii. Zwiedzamy szkołę, oglądamy wystawy, konsultujemy prace uczniów. Efektem tego jest fakt, że wielu naszych uczniów właśnie tam kontynuuje edukację – na wszystkich wydziałach.
Dzień wypełniony był działaniami zamkniętymi wspólnym tytułem “Na dwa koła”. Organizatorkami wydarzenia z ramienia Akademii były Panie: dr hab. Izabela Wyrwa (notabene nasza absolwentka) i dr hab. Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska z Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Prace prezentowali studenci z dwóch kół naukowych. Nie można przemilczeć faktu, że dwie spośród studentek prezentujących prace, to nasze absolwentki – Michalina Pawlak i Agnieszka Paradecka. Jest nam bardzo miło, że absolwenci do nas wracają.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wydarzenie odbyło się z takim rozmachem.

Wystawa potrwa do 8 czerwca.

 

• Druk i działania unikatowe na tkaninie – prezentacja multimedialna prac studentów Katedry Druku na Tkaninie ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi
dr hab. Izabela Wyrwa
dr hab. Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska

• Warsztaty druku na tkaninie dla uczniów LP w Zduńskiej Woli
mgr Dominika Walczak
mgr Wiktoria Wróblewska

• Wernisaż wystawy prac studentów Koła Naukowego Druku na Tkaninie oraz Koła Naukowego Pracowni Tkaniny Unikatowej

Studenci biorący udział w projekcie:
Barbara Machnio
Kamelia Kaśniewska
Aleksandra Niemczak
Wiktoria Wróblewska
Agnieszka Nalewajko
Anna Lewandowska
Agnieszka Paradecka
Edyta Klaper
Agata Gansiniec
Justyna Czerwiowska
Sylwia Machałowska
Agnieszka Kowalczyk
Natalia Chudzik
Michalina Pawlak
Sylwia Cwynar

 

tekst – Joanna Trzcińska,
fot. – Angelika Lary