Wystawa w galerii “Na rogu” “Pracownia Rysunku. Od Studium do Eksperymentu”

Już od 12 lutego w szkolnej Galerii na Rogu oglądać można kolejną wystawę, to prezentacja prac studentów i pedagogów łódzkiej ASP “Pracownia Rysunku. Od Studium do Eksperymentu” . Jej oficjalny finisaż odbędzie się 26 lutego 2020 roku (środa) o godz. 11.30, kiedy to do naszej szkoły przyjadą autorzy prac.
Prace studentów powstałe w semestrze zimowym cechuje duża różnorodność zarówno w kwestii formy, jak i treści. Prezentowane rysunki oscylują od klasycznego studium postaci, przez próby rejestracji zjawiska za pomocą mniej klasycznych technik, aż po realizacje tematów “z wyobraźni”, gdzie zobaczyć można prace w formie książeczek oraz takie wykonane przy użyciu technik cyfrowych. Na wystawie zobaczyć też można szkicowniki, które są nieodłącznym elementem studenckiej edukacji.

Rysunek jest bardzo szerokim pojęciem. Może być medium zapisu otaczającej rzeczywistości, notatką, szkicem, ale także środkiem wyrazu dającym dużą wiedzę o artyście, który go stosuje. Nie ma też wyraźnych granic oddzielających tą technikę od innych, o czym świadczą prezentowane monochromatyczne obrazy wykonane farbą olejną na płótnie.
Rysunek może być ciekawą, zaskakującą przygodą, co można zobaczyć na wystawie, mimo że prezentowane prace powstały na początku edukacji na ASP.

Pedagodzy:

dr hab. Joanna Trzcińska prof. ASP

dr Jan Wasiński

Studenci:

Julia Ciołkowska, Robert Geserick, Agnieszka Godlewska, Paulina Górniak, Filip Holak, Aleksandra Jakubczyk, Marta Kosior, Julia Latko, Estera Lipman, Maria Mazurek, Alicja Ostrowska, Karoliza |Piegza, Klaudia Pieniak, Paulina Piłatowska, Zuzanna Siara, Anastasiya Sidarchuk, Monika Smorągiewicz, Zofia Smyła, Gabriela Syzdek, Karolina Ślusarska, Emilia Śpiewak, Aga Świstek, Julia Winiarska, Martyna Wojdat, Daria Wojtal.

Projekt plakatu: Edward Kosecki