Wystawa warszawskiej Akademi Sztuk Pięknych

2013 marzec

W Liceum Plastycznym imienia Katarzyny Kobro otwarto wystawę malarstwa i rysunku studentów akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prezentowano prace studentów I roku z pracowni profesora Janusza Knorowskiego i profesora Michała Borysa. Na wystawie swoją twórczość pokazały też absolwentki zduńskowoskiego Plastyka, które teraz kształcą się właśnie w Warszawie.

Natalia Świniarska i Monika Rachwalak mówią, że na ASP studiuje im się pięknie, miło jednak jest wrócić do swojej szkoły, zobaczyć, co się w niej zmieniło.

W Zduńskiej Woli zaprezentowały prace z I semestru, bardziej ćwiczeniowe, m.in. pozy, akty. Są to rzeczy, które mają na razie w programie akademickiego nauczania. Jak jednak twierdzą, i w takich pracach można dać coś od siebie – same sobie wybierają miejsce, z którego chcą wykonywać pracę, kadrują, mogą robić ją w swoim stylu, nikt im nie narzuca.

Marian Olejniczak, dyrektor Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, jest dumny ze swoich uczniów. W ubiegłym roku pięć osób ze szkoły dostało się na ASP w Warszawie.

tekst – Emilia Gorąca
foto. – Marcin Grabia