XIII Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa – rozstrzygnięte

Z duża satysfakcją i radością informujemy, że na tegorocznym 13 Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych uczennica naszej szkoły Aleksandra Jędryka zdobyła wyróżnienie w kategorii malarstwo !
Biennale w Bielsku Białej jest jedną z najważniejszych imprez o charakterze ogólnopolskim organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Na konkurs nadesłano 566 prace z 33 szkół plastycznych (274 prace rysunkowe, 292 prace malarskie) . Konkurencja była więc ogromna.

 

Jak czytamy w regulaminie „zadaniem konkursu jest porównanie wyników pracy dydaktycznej w zakresie rysunku i malarstwa oraz umożliwienie konfrontacji postaw artystycznych młodzieży. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na wartości płynące z bezpośredniej obserwacji natury i jej twórczej analizy. Idea konkursu kładzie nacisk w szczególności na programowe elementy kształcenia artystycznego uczniów średnich szkół plastycznych takie jak: znajomość zasad komponowania, obserwacja natury oraz poprawność budowy formy i przestrzeni, jak również umiejętność operowania szerokim spektrum środków wyrazu.”
W konkursie mogą brać udział uczniowie klas V, VI-Ogólnokształcących Szkół Sztuk Pięknych oraz III, IV- Liceów Plastycznych publicznych i niepublicznych przedstawiając prace rysunkowe i malarskie powstałe pod opieką merytoryczną nauczycieli szkoły.
Aleksandra Jędryka, uczennica IV klasy tym samym dodała do swoich osiągnięć kolejne, bardzo ważne trofeum. Nagrodzoną pracę „Skrzynki” namalowała pod okiem dr Joanna Trzcińskiej.
Należy również powiedzieć, że do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano pracę rysunkową Weroniki Minias z kl. IV. Pracę tą również wykonała w pracowni prowadzonej przez dr Joannę Trzcińską.
Gratulujemy!

 

→ protokół

tekst – Joanna Trzcińska