Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Joanny Trzcińskiej „Powtórzmy czas początku”

11 grudnia o godz. 18.00 warto wziąć udział w wydarzeniu, na które oczywiście w imieniu autorki, Pani Joanny Trzcińskiej serdecznie już zapraszamy. Szczegóły poniżej.

Wydarzenie on-line:
https://www.youtube.com/channel/UCyYQ8QWMdAhA_bliw_PAqsg

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Joanny Trzcińskiej „Powtórzmy czas początku”, który odbędzie się on-line z udziałem autorki w piątek o godzinie 18.
Joanna Trzcińska przedstawia człowieka w każdej warstwie jego istnienia: zarówno tej codziennej – cielesnej, jednowymiarowej i biologicznej oraz w tej drugiej – związanej ze sferą duchową. Fascynuje ją zderzenie różnych ludzkich wizerunków: człowieka-odbiorcy religii oraz Człowieka-Boga, w religiach chrześcijańskich Boga w ludzkim ciele.
Kilka lat temu zainspirowały ją sfatygowane, częściowo zniszczone, niepotrzebne figurki Jezusa. Ujęły autorkę zarówno obrazem erozji i zużycia jak i energetyczną warstwą wynikającą z funkcji, jaką pełniły. Zapragnęła znaleźć środki plastyczne, które choć w namiastce, oddadzą im honor i przywrócą pierwotne piękno. Tak powstał cykl Pasyjki, a później cykl Utuleni.
Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi prace wykonane w technologii matryc do drzeworytu z cyklu Akty i Erotyki oraz Dłonie, a także prace malarskie.
Joanna Trzcińska Studiowała na ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 1994 roku w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Hungera i pracowni rysunku prof. Leszka Rózgi. Od ukończenia studiów zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i obiektem graficznym, oraz pracą dydaktyczną. W 2018 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Od grudnia 2018 prowadzi Pracownię Rysunku Od Studium Do Eksperymentu na Wydziale Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Brała udział w kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych wystawach grafiki i malarstwa. Uczestniczyła w kilkunastu plenerach i warsztatach artystycznych w kraju i za granicą. Została wyróżniona nagrodami: nagroda Muzeum Historii Miasta Łodzi i nagroda Firmy Papier-Service za malarstwo na XI Konkursie im. Władysława Strzemińskiego dla studentów ASP w Łodzi w 1994 r, Kwalifikacja do finału programu „Art-Link&Sotheby’s International Young Art. 2000” – wystawy i udział w aukcjach w Chicago, Tel Avivie i Wiedniu, Nagroda w XXIX Premio Internationale di Grafica del Pomero, Mediolan 2001, Nagroda na I Biennale Malarstwa Polskiego, Warszawa 2001, Nominacja do nagrody w dwóch edycjach Small Engraving Salon, Carbunari, Rumunia, Nominacja do nagrody na XXII Festiwalu Malarstwa Współczesnego, Szczecin 2008, Nagroda miesięcznika Sztuka.pl na V Ogólnopolskim Konkursie Malarskim “Triennale z Martwą Naturą” Sieradz 2009 oraz Nagroda Indywidualna Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej II Stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce 2006, Odznaczenie honorowe ” Zasłużony dla Kultury Polskiej” 2007 “, Medal Komisji Edukacji Narodowej 2016, Srebrny Medal Prezydenta RP Za Wieloletnią Służbę 2016.
Wernisaż wystawy odbędzie się online. Oprowadzanie po wystawie opublikujemy na profilu na fb oraz kanale na YT.

Partnerzy: Dragon Strop

Kuratorka: Olga Grabiwoda
Komunikacja wizualna: Szymon Uberman

MG